Katolikus Ifjúsági és Felnőttképzési Egyesület látogatása Könyvtárunkban

2019. június 20-án az “Együtt a tudásért” című projekt keretén belül a “Szeniorok infokommunikációs fejlesztése” című program részeként jutottak el hozzánk a Katolikus Ifjúsági és Felnőttképzési Egyesület tagjai, hogy megismerhessék mit nyújt Könyvtárunk a helybeliek számára.

“A Könyvtár vezetője és könyvtárosa részletesen bemutatta, hogy a helybeliek számára, mely szolgáltatások vehetők igénybe. Ide tartozik leginkább az olvasószolgálat, a számítógép használat, valamint az internetfoglalkozás.

A résztvevők megfigyelhették, hogy működik egy 3D-s nyomtató. A Könyvtár alapvető célja közé tartozik, hogy összegyűjtse, rendszerezze és elektronikus formában bárki számára hozzáférhetővé, közkinccsé tegye a város helyismereti, helytörténet jelentőségű dokumentumait, valamint ingyenes és nyilvános szolgáltatásként minden használónak egyforma eséllyel biztosítsa a digitális tartalmakhoz való hozzáférést.”

(forrás:  https://www.flipsnack.com/hirlevel/19_06_00_hirlevel_junius.html)