Kazinczy- „Szép Magyar Beszéd” verseny a Városi Könyvtárban

A Kazinczy-díj Alapítvány – Péchy Blanka emlékére kuratórium által a 2021-2022. tanévre meghirdetett Kazinczy- „Szép Magyar Beszéd” verseny területi fordulója került megrendezésre 2022. február 2-án, délután. A szarvasi Városi Könyvtár által meghirdetett versenyen a résztvevő iskolák 11-14 éves tanulói két korcsoportban mérhették össze tudásukat Szarvas és Békésszentandrás általános iskoláinak képviseletében.
A nívós tanulmányi verseny az ifjúság anyanyelvi nevelését, a beszédkultúra javítását szolgálja. A megmérettetés a kiírásnak megfelelően zajlott: egy kötelező és egy szabadon választott szöveget olvastak fel a versenyzők, melyet szakmai zsűri – Dr. Katona Krisztina, a GFE Pedagógiai Kar dékánja, Salka Zsuzsanna, a Vajda Péter Evangélikus Gimnázium drámapedegógusa, és Harencsárné Liska Mária, ny. könyvtáros – értékelt a meghatározott szempontok alapján.

A eredményeket így összegezhetjük:

5-6. évfolyam:

I. helyezett:
Szalai Anita, 5. évfolyam – felkészítője: Gazsóné Gugolya Beáta (Benka Gyula Evangélikus Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Óvoda, Művészeti Alapiskola)

II. helyezett:
Hegedűs Ajsa 6. évfolyam – felkészítője: Hovorkáné Hegedűs Hajnalka, Weinperné Kiszely Nóra (Benka Gyula Evangélikus Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Óvoda, Művészeti Alapiskola)

III. helyezett:
Bolgár Bettina 5. évfolyam – felkészítője: Baginé Dorogi Anikó (Hunyadi János Katolikus Általános Iskola és Óvoda, Békésszentandrás)

7-8. évfolyam:

I. helyezett, továbbjutó a regionális fordulóba:
Nyárádi Hanna, 7. évfolyam – felkészítő tanár: Gazsóné Gugolya Beáta (Benka Gyula Evangélikus Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Óvoda, Művészeti Alapiskola)

II. helyezett:
Tóth-Rigler Emma 8. évfolyam – felkészítő tanár: Gazsóné Gugolya Beáta (Benka Gyula Evangélikus Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Óvoda, Művészeti Alapiskola)

III. helyezett:
Szító Stefánia 8. évfolyam – felkészítője: Fabóné Pálinkás Ibolya (Hunyadi János Katolikus Általános Iskola, Békésszentandrás)

A regionális fordulóban Nyárádi Hanna, a Benka Gyula Evangélikus Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Óvoda, Művészeti Alapiskola 7. évfolyamos tanulója képviselheti régiónkat, amelyhez sikeres szereplést kívánunk!
A helyezettek könyvjutalmat és oklevelet, a résztvevők ajándékot kaptak szereplésükért, a Szarvasi Bibliothéka Alapítvány támogatásával. Gratulálunk a tanulóknak és felkészítő pedagógusoknak!