Könyvajánló

Szarvasi Krónika Alap. Kuratóriuma
;  Városi Önkormányzat
2001

Lovász György helytörténeti kutatásokkal is foglalkozott. Kutatásainak eredményét doktori disszertációban foglalta össze, amelynek címe: Fejezetek Szarvas kulturális életéből 1848-1945-ig. E tanulmánnyal nyert doktori címet a szegedi József Attila Tudományegyetemen. A disszertáció átdolgozott változata ez a könyv. Szarvas kultúrtörténetét kíséri figyelemmel ez a tanulmány. Korszakolása segíti az áttekintést, a történelmi háttér a kulturális mozgások megértését. Mert a XX. század első felének szarvasi kulturális élete erőteljesen kötődött a politikához, a társadalmi mozgalmakhoz. A könyv központi témája a Világosság Dalkör előzményeinek és történetének taglalása. Egykori forrásokra támaszkodva, dokumentumokkal, fényképekkel illusztrálva tárul fel egy nemes mozgalom története.

Forrás: Dr. Kutas Ferenc