Sétálj végig az 1848-49-es forradalom és szabadságharc szarvasi emlékhelyein a Városi Könyvtár VÁROSFOGLALÓ játékával!

A Városi Könyvtár szarvaskincsei.hu oldalon található Városfoglaló játékában a városismereti túrák a város nevezetességeit mutatják be.
Az 1848/49-es forradalom és szabadságharc eseményeihez, épületeihez, emlékhelyeihez köthető helyszíneket lehet bejárni, megismerni új sétaútvonalunkkal.

A séta bejárása egy mobilinternet eléréssel rendelkező okostelefonnal követhető. A 21 helyszínből álló túra pontjainál egy rövid leírást olvashatnak el a résztvevők, majd egy kvíz kérdésre kell válaszolniuk. A játékos kérdések a helyszínhez vagy a szabadságharchoz kötődnek.

Az útvonal – a távolságok miatt – kerékpárral is bejárható.

A séta első állomása az Vajda Péter Evangélikus Gimnázium mellett található Petőfi Sándor mellszobor.

– Írjátok be a mobilotok böngészőjébe a szarvaskincsei kifejezést.

– Kattintsatok a szarvaskincsei.hu linkre.

– Kattintsatok a Játék feliratra, majd az Egyéni játéknál a Start gombra.

– Keressétek a Az 1848-49-es szabadságharc szarvasi emlékhelyei útvonalat, és indulhattok a Start gombra kattintva!

– A térképen a kérdőjellel jelölt pontot kell felkeresni, rákattintani az ikonra, amely mutatja a pontos címet, a leírást és kvízkérdést. A kérdés megválaszolása után mutatja a következő helyszínt, illetve az utasításokat.

– Kövessétek végig a 21 helyszínt, válaszoljatok a kérdésekre és közben sok mindent megtudhattok e fontos történelmi eseményről!

– A játék megszakítható és később folytatható!

Bővebb információért hívd a 66/312-745-es telefonszámot vagy írj a szarvasikonyvtar@gmail.com címre!