Mackó kvíz - Játssz velünk és nyerj!

Február másodikán különleges jelentősége van a medvék barlangból való „előjövetelének”, ugyanis e nap időjárása alapján,  a népi hagyomány szerint következtetni lehet a tél hosszára.

Ez alkalomból a Mackóvár Gyermekkönyvtár egy mackós kvízre invitálja az általános iskolás gyermekeket. A mackó kvíz az alábbi linken keresztül érhető el, illetve a gyermekkönyvtárban papír alapon is kitölthető:

A helyes választ beküldők között macis ajándékcsomagot sorsolunk ki!

A játék időtartama: 2022. január 31. (hétfő) – február 7. (hétfő)
A sorsolás időpontja: 2022. február  8. (kedd).
A nyerteseket e-mailben vagy telefonon értesítjük.

A játékszabályzat itt érhető el.

Medve Monda: Február 2. – Gyertyaszentelő Boldogasszony napja- , mely  naphoz  számos népi hiedelem kötődik. A népi hagyomány szerint, a téli álmot alvó medvék ezen a  napon hagyják el először barlangjukat. Úgy tartják, ha ilyenkor szép idő van, és a medve meglátja az árnyékát, visszatér a barlangjába, mert a tél még sokáig elhúzódik. Ha viszont az idő borús, és a mackó nem látja az árnyékát, akkor kint marad. Ilyenkor arra számíthatunk, hogy hamarosan beköszönt a tavasz.