"A város, ahol élek" - Heylytörténeti bemutató és workshop a Vajdában

Könyvtárunk munkatársai a gimnázium gólyatáborában jártak. Állomásunkon bemutattuk helyismereti digitális feladattárunkat; a Szarvas Kincsei Városfoglalónkat, amellyel virtuális sétát tehetünk Szarvas nevezetességei között; és a Szarvasi Digitális Könyvtár kíséretében a gimnázium Régi Könyvtári anyagát őrző gyűjteménybe is betekinthettek. Könyvtárunk pályázata támogatta bemutatónkat, melynek keretében 3 helytörténeti jelentőségű könyvet jelentettünk meg. Ezekből ajándékoztunk a gimnázium könyvtára számára.
Segítőnk volt Urbancsokné Pljesovszky Ildikó, aki arról mesélt a fiataloknak, miért is fontos figyelnünk hagyományainkra. Bízunk abban, hogy találkozunk még a könyvtárban, és a városban járva kicsit másként néz minden diák a helyi nevezetességekre.