Nyílt nap a Régi Gyűjteményben

Január 24-én A magyar kultúra napja alkalmából nyílt napot tartottunk könyvtárunk Régi Gyűjteményében, amely a Vajda Péter Evangélikus Gimnázium régi könyvtárának anyagát tartalmazza és a Tessedik Sámuel Múzeumban került elhelyezésre. A Békés Megyei Értéktárba tartozó védett könyvtárban Kölcsey Ferenc művei mellett a gyűjtemény ritka kincseit is megtekinthették az érdeklődők. Megismerhették a több évszázados könyvek történetét, nem mindennapi elhelyezési módjukat, megcsodálhatták az olyan ritka példányokat, mint pl. Sylvester János Új Testamentumát, az első magyar nyelven nyomtatott művet, megpróbálhatták kibetűzni a pótolhatatlan kéziratokat is. Nagy sikere volt Csáky Mihály 1797-ben és más években kézzel készült térképeinek, Koren István 25 kötetből álló Herbáriumának (készült 1870-188), melyben számtalan, napjainkban már kihalt növényt csak itt láthatunk. A nagy érdeklődésre való tekintettel a gyűjtemény szerdánként 14 – 15h-ig tartó nyitva tartása mellett több nyílt napot is tervezünk. Szeretettel várjuk az érdeklődőket!